fbpx

Akihabara – tokijskie rozczarowanie

Od czasu do czasu w życiu turysty przychodzi taki moment, kiedy z żalem musi przyznać: „liczyłem na coś więcej” – rozczarowanie. Na szczęście w naszych wyprawach nie towarzyszy nam często, ale zdarza się, że nastawiamy się, że jakieś miejsce będzie wyjątkowe, niesamowite i na zawsze zapisze się w naszej pamięci, a potem okazuje się, że nasze wyobrażenia nijak mają się do rzeczywistości. Tak właśnie było z tokijską Akihabarą.

Co prawda, wszystko co możecie przeczytać o tym miejscu na blogach czy w przewodnikach jest prawdziwe. To japońska stolica elektroniki jak również otaku, czyli wielbicieli anime, mangi i gier komputerowych. Pełno tu sklepów ze sprzętem elektronicznym. Są zarówno wielopiętrowe molochy jak i małe butiki – wszystkie po sufit wypełnione nowoczesnymi technologiami i sprzętem.

Z drugiej strony pełno tu fanów anime i mangi, którzy całe dnie spędzają na graniu na automatach w swoje ulubione gry lub chodzą po sklepach z komiksami, figurkami swoich ulubionych bohaterów i innymi gadżetami otaku. Na ulicach zaczepiają przechodniów dziewczyny przebrane za francuskie pokojówki i zapraszają do Maid Cafe, gdzie z chęcią obsłużą w fikuśnym stroju i podadzą ciastko w kształcie misia.

Zapytacie, co mnie w takim razie rozczarowało, skoro wszystko wygląda tak jak to opisują inni? Szczerze mówiąc po miesiącu w spędzonym w Japonii, spodziewałem się, że Akihabara jest dużo większa i bardziej „przytłaczająca”. Po tym czego doświadczyłem wcześniej, rozczarowała mnie skala i intensywność. Nie mówię, że atrakcji jest mało, mówię jedynie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Dla pewności dałem Akihabarze dwie szanse. Pojechałem tam w czasie dnia, a także wieczorem. Wrażenia były porównywalne.

Może byłoby inaczej gdybyśmy zawitali tam jednego z pierwszych dni naszej japońskiej wyprawy, a nie pod jej koniec. Choć tego nie jestem pewien. Wydaje mi się żę Akihabara, to po prostu miejsce nie dla mnie. W Tokio jest wiele ciekawszych i bardziej porywających miejsc.

Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara Japonia, Tokio Akihabara