Have fun!

Jedną z kategorii, która jest koszmarnym pochłaniaczem pieniędzy są atrakcje turystyczne – a tych na Nowej Zelandii nie brakuje. Na każdym kroku trzeba dokonywać ostrej selekcji i wiedzieć czego się chce i na co ma się ochotę.
Bo Nową Zelandię można zwiedzać na tysiące sposobów – od samodzielnie zorganizowanych pieszych wędrówek, po wycieczki oferowane przez biura turystyczne, po ekstremalne przeżycia typu skoki na bungee, loty paralotnią, spływy kajakowe, rafting, lot nad lodowcem połączony z lądowaniem na nim, czy przygody wspinaczkowe w jaskiniach – do wyboru do koloru, co kto lubi.
Warto zaznaczyć, że Wyspa Południowa i Wyspa Północna różnią się od siebie pod tym względem. Jeśli zdecydujecie się na tradycyjne zwiedzanie, tak jak my, na Wyspie Południowej wiele rzeczy będziecie mogli zobaczyć za darmo, w naturze, nie płacąc za to ani grosza. Wyspa Północna jest pod tym względem znacznie bardziej skomercjalizowana – na wiele rzeczy potrzebny jest bilet.

Poniżej podajemy ceny wybranych atrakcji turystycznych – są to koszty za 1 osobę:
Oglądanie pingwinów (Oamaru) – ok. 30 NZD
Te Anau – Glow Worm Caves – 75 NZD
Milfor Sound – rejs – 76 NZD (4h)
Doubtluf Sound – rejs – 260 NZD (rejs całodniowy)
Queenstown – Kiwi Birdlife Park – 35 NZD
Wieczór maoryski – ok. 100 NZD (połączona z kolacją/występem i oglądaniem świecących robaków)
Pływanie z delfinami – od 95 NZD (4h) do 120-150 NZD (cały dzień)
Obszary geotermiczne – od kilku do kilkudziesięciu dolarów. Polecamy Orakei Korako (ok.30 NZD)
Spotkanie z kiwi – 35 NZD
Lot helikopterem nad lodowcem – od 225 NZD (20 min) do 405 NZD (40 min)
Wyprawa na lodowiec – od 115 NZD (za wycieczkę 4h) do 165 (za wycieczkę całodniową).
Spotkanie z wielorybami – 145 NZD
Waitomo Caves – 45-65 NZD za 1 jaskinię (możliwe są też kombinacje 2 lub 3 jaskiń, oferta łączona jest znacznie korzystniejsza).

Warto również w informacji turystycznej zapytać o zniżki – w niektórych katalogach informacyjnych (np. Jasons) znajdują się kupony rabatowe oferujące 10-20% rabat na wybrane atrakcje turystyczne.