Dron, czyli bezzałogowy statek powietrzny już dawno przestał być wykorzystywany wyłącznie w celach wojskowych. Teraz to narzędzie pracy m.in. fotografów oraz zabawka dla dużych, jak i małych. Jak kupić drona skrojonego do naszych potrzeb? Na co należy uważać? O tym w poniższym tekście.
20 lat temu wymarzonym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą był rower, komputer lub konsole pierwszej generacji, które dziś nie są uznawane za wartościowy prezent. Obecnie to właśnie drony budzą pożądanie dzieci i znajdują się w czołówce prezentów z wyżej wymienionej okazji. Jednak nie tylko najmłodsi chcą mieć w swoim pokoju tę „zabawkę”. Również wielu dorosłych chętnie po nie sięga i odkrywa możliwości, jakie dają te nowoczesne latawce.
Jedną z dziedzin, w której drony znalazły zastosowanie jest bez wątpienia fotografia. Od momentu stworzenia pierwszej trwałej (czarno-białej) fotografii minęło prawie 200 lat. Po kolejnych 70 latach, u progu XX wieku fotografia zaczęła być dostępna również dla amatorów i upowszechniała się coraz bardziej w krajach Europy. Kilkanaście lat później, w 1935 roku w USA opracowano kolorowy film fotograficzny, który nadał zdjęciom barwy.
Kolejne dziesięciolecia to ciągły rozwój technologii, dzięki któremu fotografowanie stawało się coraz łatwiejsze, szybsze i tańsze. Jeszcze kilkanaście lat temu aparaty cyfrowe były w Polsce spotykane bardzo rzadko. Dziś, każdy, kto posiada smartfon ma jednocześnie w kieszeni aparat fotograficzny.
Kolejny krok fotografia, jako branża, wykonała w ciągu ostatnich lat, gdy do powszechnego użytku weszły drony. To właśnie te urządzenia zrewolucjonizowały współczesną fotografię i sposób myślenia o niej. Miejsca, które jeszcze nie tak dawno były niedostępne dla większości z nas, dziś stoją otworem i czekają na sfotografowanie. Wystarczy jedynie mieć drona i aparat. Jednak sprawa tak prosto wygląda tylko na papierze. Nie sztuką jest zrobić zdjęcie z drona. Sztuką jest zrobić dobre zdjęcie z drona. Dlatego sprawdź również polecany poradnik „Jak robić dobre zdjęcia z drona?”. W tym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, które pomogą ci postawić pierwsze kroki w podniebnej fotografii.
Gdy już skończysz czytać powyższy poradnik o fotografowaniu obiektów z drona, koniecznie musisz zapoznać się z jeszcze jednym materiałem. Dron, choć wiele osób uważa inaczej, to nie zabawka i by z niego korzystać należy przestrzegać przepisów. W związku z czym zapoznaj się również z nowymi zasadami lotów dronami. Od 31 grudnia 2020 roku na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują ujednolicone przepisy dotyczące latania dronami. Ich nieznajomość, a co za tym idzie, łamanie, może skutkować karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. W związku z powyższym, niezależnie od celu, do jakiego wykorzystasz swojego drona, należy pamiętać o zasadzie, którą dali nam starożytni Rzymianie – Ignorantia iuris nocet, czyli nieznajomość prawa szkodzi.
Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.
Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.
Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.
Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.
Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.
Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!