Ruszamy do Peru!

Kolejna wyprawa zaplanowana! Wracamy do Ameryki Południowej!
Po zeszłorocznym objeździe Argentyny i krótkiej wizycie w Chile, możemy śmiało powiedzieć, że pokochaliśmy ten kontynent i zapragnęliśmy go jeszcze lepiej poznać. Tym razem nasz wybór padł na Peru.

Dlaczego Peru?

Jak zawsze w wyborze było trochę przypadku i szaleństwa. Po pierwsze, bo czemu nie. Po drugie, bo jest tam wiele wspaniałych miejsc, które zawsze chcieliśmy zobaczyć. No i po trzecie są Andy, które nas zachwycają od kiedy pierwszy raz je zobaczyliśmy.

mapa Peru

Plan wyprawy do Peru

Nasz ramowy plan wyprawy w dużej mierze pokrywa się z tak zwaną „trasą gringo”, czyli typową trasą turysty udającego się do Peru. Zaczynamy oczywiście w Limie, gdzie jednak nie planujemy spędzić zbyt dużo czasu i szybko udać się na południe. Pierwszy przystanek po stolicy planujemy w Paracas, skąd chcemy popłynąć do Reserva Nacional Islas Ballestas na spotkanie z uchatkami i lokalnym ptactwem. Następnie systematycznie będziemy oddalać się od morza w stronę Andów. Osobiście liczę na dzień spędzony w Zona Reservada Laguna de Huacachina i sandboarding na lokalnych wydmach – chce je porównać z tymi nowozelandzkimi. Potem w planie mamy słynne rysunki z Nazca i wjazd w wysokie Andy – Arequipa i okoliczne kaniony to nasz kolejny cel.

Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z planem następnie udamy się nad brzegi jeziora Titicaca. Stamtąd w zależności o naszego tempa podróży pojedziemy na chwilę do stolicy Boliwii – La Paz, lub bezpośrednio w kierunku CuzcoMachu Picchu.
Co potem? Zobaczymy ile czasu nam zostanie, opcji jest conajmniej kilka. Jeśli będzie trzeba szybko wracać, to wsiadamy w samolot do Limy i następnie do Polski. Bardziej optymistyczne warianty przewidują jednak powrót przez Huancayo i ewentualnie zwiedzanie okolic Huaraz.
Wyruszamy już w poniedziałek. Mamy nadzieję, że uda nam się pisać regularnie podczas wyprawy i dodawać zdjęcia. Zapraszamy do lektury.

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Oceń ten artykuł post