Site icon Idziemy Dalej

Have fun!

szampan

Jedną z kategorii, która jest koszmarnym pochłaniaczem pieniędzy są atrakcje turystyczne – a tych na Nowej Zelandii nie brakuje. Na każdym kroku trzeba dokonywać ostrej selekcji i wiedzieć czego się chce i na co ma się ochotę.

Bo Nową Zelandię można zwiedzać na tysiące sposobów – od samodzielnie zorganizowanych pieszych wędrówek, po wycieczki oferowane przez biura turystyczne, po ekstremalne przeżycia typu skoki na bungee, loty paralotnią, spływy kajakowe, rafting, lot nad lodowcem połączony z lądowaniem na nim, czy przygody wspinaczkowe w jaskiniach – do wyboru do koloru, co kto lubi.

Warto zaznaczyć, że Wyspa Południowa i Wyspa Północna różnią się od siebie pod tym względem. Jeśli zdecydujecie się na tradycyjne zwiedzanie, tak jak my, na Wyspie Południowej wiele rzeczy będziecie mogli zobaczyć za darmo, w naturze, nie płacąc za to ani grosza. Wyspa Północna jest pod tym względem znacznie bardziej skomercjalizowana – na wiele rzeczy potrzebny jest bilet.

Poniżej podajemy ceny wybranych atrakcji turystycznych – są to koszty za 1 osobę:

Warto również w informacji turystycznej zapytać o zniżki – w niektórych katalogach informacyjnych (np. Jasons) znajdują się kupony rabatowe oferujące 10-20% rabat na wybrane atrakcje turystyczne.

Exit mobile version