Madryckie muzea

Madryt jest miastem, które może poszczycić się wspaniałymi muzeami.
Znajduje się tam jedno z największych i najbogatszych muzeów na świecie, El Prado, ale również pozostałe muzea: Thyssen – Bornemisza i Reina Sofia zasługują na nie mniejszą uwagę.
Wszystkie trzy znajdują się na jednej ulicy – Paseo Prado, nazywanej również Paseo del Arte.
Dla wielu turystów stanowią one główny cel przyjazdu do Madrytu.

Muzeum Thyssen – Bornemisza

My aż takimi miłośnikami sztuki nie jesteśmy, ale zdecydowaliśmy się na wizytę w muzeum Thyssen – Bornemisza. Jego eksponaty należą do najlepszych osiągnięć sztuki zachodniej z ostatnich 800 lat.
Zbiory zaczął gromadzić w latach 20. XX wieku baron Heinrich Thyssen-Bornemisza, później kontynuował to jego syn, a w 2004 roku muzeum przejęło również zbiory Carmen (jego żony), która specjalizowała się w kolekcjonowaniu pejzaży i obecnie sprawuje nadzór nad muzeum.

Ekspozycja obejmuje około tysiąca prac. Zwiedzanie muzeum należy zacząć od samej góry – są one ułożone w porządku chronologicznym na 3 kondygnacjach. Znajdziemy tu zarówno sztukę dawną, flamandzką, renesansowe portrety, sztukę niemiecką i włoską z XVI w., malarstwo niemieckie, a także obrazy barkowe oraz malarstwo amerykańskie i europejskie x XIX wieku.
Nie brakuje również sztuki współczesnej: fowistów, niemieckich ekspresjonistów, eksperymentującej awangardy czy surrealistów oraz pop – artu.
Są tam obraz tak wspaniałych twórców jak: Durer, Canaletto, Rubens, Rembrandt, Renoir, Monet, Degas, Van Gogh, Derain, Kandinsky czy Dali.

Oprócz wystaw stałych odbywają się również wystawy czasowe i tematyczne. Podczas naszego pobytu można było zobaczyć prace amerykańskich impresjonistów oraz wystawę poświęconą projektantowi Hubertowi Givenchy. Nie mogłam sobie tego odmówić, zresztą wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zostały na niej zaprezentowane najlepsze kreacje, które Hubert Givenchy zaprojektował między innymi dla Jacqueline Kennedy, księżnej Windsoru, księżnej Monako czy Audrey Hepburn, którą ubierał w filmach takich jak Sabrina czy Śniadanie u Tiffaniego.

Wstęp:

10 euro (ekspozycja stała);
Na wszelkie wystawy czasowe obowiązuje oddzielny bilet.

Godziny Otwarcia:

Poniedziałek 12-16 (wstęp wolny)
Wtorek – Niedziela 10-19

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Oceń ten artykuł post