Skytree – z głową w chmurach

Wreszcie słońce w Tokio! To znak, że czas na Skytree, na które czekaliśmy, od kiedy tylko je ujrzeliśmy skryte do połowy w chmurach. Nie podejmę się jednoznacznego stwierdzenia co jest najbardziej znanym miejscem lub symbolem Tokio. Jest tu tyle atrakcji, że nie da się powiedzieć, która z nich jest najważniejsza. Ale to wiem na pewno – Skytree góruje nad wszystkimi innymi.

Skytree w chmurach, Tokio
Wejście do Skytree, Tokio, Japonia

Najwyższa wieża na świecie

Mająca 634 metry, jest w chwili obecnej najwyższą wieżą na świecie i zarazem drugą co do wysokości konstrukcją wzniesioną przez człowieka. Wyższy od niej jest tylko budynek Burj Khalifa w Dubaju.
Pracę przy jej budowie rozpoczęto w połowie 2008 roku, a zakończono po niecałych czterech latach. Dziś Tokio szykuje się do świętowania 5 rocznicy otwarcia wieży dla zwiedzających.
Według architektów specjalna konstrukcja ma być odporna na trzęsienia ziemi, w co trudno uwierzyć, patrząc na nią z ziemi.

Skytree, Tokio, Japonia, Tokyo, Japan

Panorama Tokio ze Skytree

Wieża Skytree jest otwarta dla zwiedzających. Można wjechać na dwa różne tarasy widokowe. Pierwszy znajduje się na wysokości 350 metrów. Winda jedzie z maksymalną prędkością 600 metrów na minutę i w punkcie docelowym jest po kilkudziesięciu sekundach.
Z tarasu widokowego rozciąga się niesamowita panorama na Tokio i… no właśnie. Końca niemal nie widać. Udało nam się dostrzec nawet szczyt góry Fuji oddalonej o ponad 100 km, a widoczność wcale nie była szczególnie dobra.
Drugi taras widokowy jest dostępny tylko po zdobyciu tego pierwszego i znajduje się na wysokości 450 metrów. Tym razem w windzie jest przeszklony sufit co pozwala na obserwację prędkości z jaką się przemieszczamy. Momentami z windy widać też otwartą przestrzeń co dodatkowo potęguje wrażenie.
Z wyższego tarasu nie widać ani więcej, ani lepiej. Właściwie nawet gorzej, bo jest mniej miejsca i okna też są mniejsze.

Widok ze Skytree, Tokio, Japonia, Tokyo, Japan

Widok ze Skytree, Tokio, Japonia, Tokyo, Japan

Widok ze Skytree, Tokio, Japonia, Tokyo, Japan

Skytree – czy warto?

Przed przyjazdem do Tokio czytałem wiele na temat wieży, oglądałem nawet kilka filmów. Większość opinii była raczej taka, że Skytree jest przereklamowana, że są ogromne kolejki, a podobne widoki można zobaczyć za darmo z innych budynków w Tokio. Otóż nie do końca jest to prawda. My ze względu na bliskość naszego mieszkania do Skytree byliśmy tam chwilę po otwarciu i kolejki nie było w zasadzie wcale. Gdy wychodziliśmy również można było dostać się do środka po kilku minutach oczekiwania.

A widok? Moim zdaniem nie ma drugiego takiego w Tokio! Z tej wysokości budynki przypominają zmyślnie poustawiane klocki, między którymi niczym wstążki wije się Sumida i inne tokijskie rzeki.

Innego miejsca widokowego warto poszukać tylko wtedy, jeśli chce się mieć na zdjęciu wieżę Skytree. W przeciwnym wypadku na pewno zadowoli Was widok z tarasu na wysokości 350m – wyżej absolutnie nie opłaca się wjeżdżać.

A i jeśli będziecie kiedyś na miejscu to czeka Was jeszcze jedna atrakcja! Przeszklona podłoga na wysokości 350 metrów to niesamowite wrażenie i zarazem wyzwanie. Sam widziałem, że nie wszyscy mieli w sobie na tyle odwagi by stanąć na kawałku szkła i spojrzeć w dół… Spróbujcie!

Widok za Skytree, Tokio, Japonia
Widok na Fuji ze Skytree, Tokio

Ceny biletów do Tokio Skytree

Na parterze można kupić tylko bilet na poziom 350m.
Poziom 350m – bilet normalny ¥2,060; ulgowy od ¥620 do ¥1,540
Bilety na poziom 450m dostępne są tylko w kasach na poziomie 350m
Poziom 450m – bilet normalny ¥1,030; ulgowy od ¥310 do ¥820

Cień Skytree, Tokio, Japonia
Skytree, Tokio, Japonia
Skytree w wiśniach, Tokio, Japonia, sakura
Skytree nocą, Tokio, Japonia
Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

5 - (Głosy: 1)