Przez Otago i Catlins

Poranek w Oamaru zaczęliśmy na pobliskiej plaży, od śniadania z fokami. Tam gdzie poprzedniego dnia przez piasek i glony maszerowały pingwiny, dziś wylegiwały się leniwe foki… No jedna była trochę mniej leniwa od innych i w czasie sesji fotograficznej parsknęła na nas i wyszczerzyła kły, ale poza tym jej towarzyszki rzadko kiedy dawały jakiekolwiek oznaki życia.

Plaża z uchatką - Nowa Zelandia

Plaża z uchatką - Nowa Zelandia

Dalej nasza trasa prowadziła drogą krajową numer 1 wzdłuż wybrzeża. Jeszcze przed Dunedin zrobiliśmy krótki przystanek przy niesamowitych kulistych głazach Maoraki, by z końcu wjechać do stolicy regionu Otago. To niewielkie uniwersyteckie miasteczko zapisze się w mojej pamięci głównie ze względu na jedną ulicę. Jedną, jedyną, ale za to jaką. Ponoć najbardziej stromą na świecie… 19% nachylenia… Oczywiście musieliśmy ją „wypróbować”. Muszę przyznać, że pod koniec podjazdu miałem stracha, że nasz Ford Focus nie da rady i zacznie się staczać. Na szczęście ostatkiem koni mechanicznych podjechał, a ja mogę powiedzieć, że nawet jeśli nie jest to najbardziej stroma droga świata, to poczułem się jak na ulicach San Francisco 😉

Głazy Maoraki

Głazy Maoraki

Dunedin
Dunedin

Dunedin

Najbardziej stroma ulica na świecie - Dunedin

Z Dunedin udaliśmy się w kierunku Invercargill, ale nie główną trasą, ale polecaną nadmorską drogą przez Catlins. Trasa, mimo że niezbyt długa, to najeżona ciekawymi miejscami i widokami. Nam udało się zobaczyć między innymi Kaka Point, latarnię morską na Nugget Point, wodospady Purakaunui, lasy przypominające równikową jungle, a także Slope Point, czyli najdalej na południe wysunięte miejsce na Nowej Zelandii. Ale rejon Catlins skrywa w sobie jeszcze wiele niesamowitych tajemnic. Niestety, żeby poznać wszystkie trzeba by tylko tutaj spędzić kilka dni.
A dobranoc mówimy Wam z centrum Invercargill… Jutro podobno pogoda ma się załamać 🙁 Oby nie!

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Wodospady Purakaunui

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Nowa Zelandia

Slope Point

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Rate this post