Ulica mnie woła. Życiorysy z Limy

Trzy tygodnie w Peru pozwoliły nam na pobieżne zaznajomienie się z tamtejszą kulturą, ludźmi i obyczajami. Ale nie da się w tym czasie poznać dokładnie państwa, jego społeczeństwa i problemów.
Ulica mnie woła – Życiorysy z Limy” Beaty Szady pozwala zobaczyć Limę, której turysta zazwyczaj świadomie unika. To obraz miasta pełnego biedy i ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie. Tu życie to bezustanna walka o to by przetrwać kolejny dzień. Poznajemy ten świat z wielu perspektyw, bo autorka nie koncentruje się tylko na historiach pojedynczych ludzi, ale często patrzy szerzej. Przytacza wiele punktów widzenia – od rządowych statystyk, przez naukowe rozprawy, po własne obserwacje i wnioski.
Ta książka to wspaniała lektura dla kogoś kto był w Limie i wie że to co widział to tylko ułamek prawdziwego życia jednego z największych miast Ameryki Południowej. „Ulica mnie woła – Życiorysy z Limy” pozwala zajrzeć oczami autorki do dzielnic do których żaden turysta nigdy nie zagląda. Pozwala także poznać młodych limańczyków, którzy żyją w tych niedostępnych i nieludzkich warunkach.
To także doskonała lektura dla czytelników ciekawych świata i wrażliwych na problemy innych.

Przeczytaj także opisy innych ciekawych książek podróżniczych.

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

5 - (Głosy: 3)