Argentyna – od tanga do pingwina

Zapraszamy do obejrzenia koncertu dla dzieci organizowanego przez Polskie Radio, z cyklu „Podróże ponaddźwiękowe„. „Argentyna – od tanga do pingwina” to dla nas wydarzenie wyjątkowe, bo tym razem za ilustracje do argentyńskich opowieści, posłużyły zdjęcia naszego autorstwa.

Podróże ponaddźwiękowe” to spotkania z muzyką i z czasami, w jakich powstawała. To opowieści o ludziach, którzy ją tworzyli i którzy jej słuchali, o miejscach, w których rozbrzmiewała, o instrumentach, tańcach, zabawach. Czasy muzyki dawnej, przestrzenie kameralnego muzykowania, żywioły orkiestry symfonicznej, muzyka świata i świat muzyki, przebojowa awangarda i jazzowe peregrynacje.

W czasie koncertu „Argentyna – od tanga do pingwina” dzieci mogły wysłuchać opowieści o Argentynie i tangu, które połączyło dalekie Buenos Aires i przedwojenną Warszawę. Skąd wzięło się tango w Warszawie? Na czym polega fenomen tego tańca? Co to jest właściwie tango? I co do tego mają pingwiny? Na te pytania odpowiadali prowadzący spotkanie Mariusz Gradowski oraz zaproszeni goście.

Dla dzieci i ich rodziców wystąpił zespół Machina del Tango – jeden z najważniejszych polskich zespołów grających tę muzykę w jej wielu odsłonach oraz mistrzowie tanga – Anna Iberszer i Marcelo Almiron. Pokazali, jak ciekawym i złożonym tańcem jest argentyńskie tango.

Projekt powstał przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Koncert poprowadził Mariusz Gradowski.

Zobacz także inne nasze wideo.

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

5 - (Głosy: 2)