Mount Cook

Mount Cook to niewielkie miasteczko położone na końcu malowniczej drogi prowadzącej wzdłuż jeziora Pukaki i stanowiące bazę wypadową na górskie szlaki. Poprzedzone jest jeszcze miejscowością Glentanner Park, która jest zapewne dodatkową bazą noclegową – tak to przynajmniej wygląda na mapie i w przewodniku. Kierując się w tę okolicę spodziewaliśmy się typowo turystycznego kurortu z całym dobrodziejstwem inwentarza, od restauracji i knajpek zaczynając, na sklepach z pamiątkami kończąc.

Tymczasem okazało się, że nie ma tam nic poza miejscami do spania, różniącymi się miedzy sobą standardem (od hosteli i moteli po ekskluzywny hotel Hermitage) i informacji turystycznej. Miejscowości Glentanner Park w drodze do celu w ogóle nie zauważyliśmy, w drodze powrotnej okazało się dlaczego – to pięć domów przy drodze i lotnisko dla helikopterów.

A poza tym nic – ani sklepów, ani knajpek, ani żadnych pamiątek. Niebywałe, prawda? Z jednej strony dobrze, że udało się uchronić to miejsce od komercjalizacji – z drugiej, kiedy nie ma się gdzie zjeść śniadania, to człowiek się zastanawia o co w tym wszystkim chodzi.

Bo jakoś trudno nam uwierzyć że w miejscu, które jest w stanie przenocować ok. 500 turystów nie ma na te wszystkie rzeczy popytu. Co prawda byliśmy tam poza sezonem, ale to chyba w tym przypadku nie ma znaczenia.

Także jeśli wycieczka do Mount Cook to tylko z własnym prowiantem, bo inaczej nie pozostaje nic innego jak ekskluzywna restauracja hotelowa w Hermitage, a pieniądze na Nowej Zelandii naprawdę warto przeznaczyć na inne atrakcje.

Mount Cook - Nowa Zelandia

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

5 - (Głosy: 1)