Akihabara – tokijskie rozczarowanie

Od czasu do czasu w życiu turysty przychodzi taki moment, kiedy z żalem musi przyznać: „liczyłem na coś więcej” – rozczarowanie. Na szczęście w naszych wyprawach nie towarzyszy nam często, ale zdarza się, że nastawiamy się, że jakieś miejsce będzie wyjątkowe, niesamowite i na zawsze zapisze się w naszej pamięci, a potem okazuje się, że nasze wyobrażenia nijak mają się do rzeczywistości. Tak właśnie było z tokijską Akihabarą.

Co prawda, wszystko co możecie przeczytać o tym miejscu na blogach czy w przewodnikach jest prawdziwe. To japońska stolica elektroniki jak również otaku, czyli wielbicieli anime, mangi i gier komputerowych. Pełno tu sklepów ze sprzętem elektronicznym. Są zarówno wielopiętrowe molochy jak i małe butiki – wszystkie po sufit wypełnione nowoczesnymi technologiami i sprzętem.

Z drugiej strony pełno tu fanów anime i mangi, którzy całe dnie spędzają na graniu na automatach w swoje ulubione gry lub chodzą po sklepach z komiksami, figurkami swoich ulubionych bohaterów i innymi gadżetami otaku. Na ulicach zaczepiają przechodniów dziewczyny przebrane za francuskie pokojówki i zapraszają do Maid Cafe, gdzie z chęcią obsłużą w fikuśnym stroju i podadzą ciastko w kształcie misia.

Zapytacie, co mnie w takim razie rozczarowało, skoro wszystko wygląda tak jak to opisują inni? Szczerze mówiąc po miesiącu w spędzonym w Japonii, spodziewałem się, że Akihabara jest dużo większa i bardziej „przytłaczająca”. Po tym czego doświadczyłem wcześniej, rozczarowała mnie skala i intensywność. Nie mówię, że atrakcji jest mało, mówię jedynie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Dla pewności dałem Akihabarze dwie szanse. Pojechałem tam w czasie dnia, a także wieczorem. Wrażenia były porównywalne.

Może byłoby inaczej gdybyśmy zawitali tam jednego z pierwszych dni naszej japońskiej wyprawy, a nie pod jej koniec. Choć tego nie jestem pewien. Wydaje mi się żę Akihabara, to po prostu miejsce nie dla mnie. W Tokio jest wiele ciekawszych i bardziej porywających miejsc.

Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara
Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara

Japonia, Tokio Akihabara
Japonia, Tokio Akihabara

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Rate this post