Gdzie warto zjeść w Portugalii? Część III – Porto

Ostatnio oprowadzaliśmy Was po zabytkach i wyjątkowych miejscach Porto, a dziś zapraszamy na krótki przewodnik kulinarny po tym mieście. Smacznego 🙂

NA ŚNIADANIE:

  • Mundo do Café da Baixa (Porto, Rua da Firmeza 583) – przyzwyczajeni do polskiej wersji tostów zamówiliśmy po kanapce dla każdego z nas i naleśniki na spółkę. Kanapki wystarczyły nam jeszcze na lunch, a naleśnikami serwowanymi z bekonem, syropem klonowym i talerzem świeżych owoców też spokojnie mogą się najeść 2 osoby. Bardzo miła obsługa.

gdzie zjeść w Porto, Mundo do Café da Baixa

gdzie zjeść w Porto, Mundo do Café da Baixa

NA OBIAD I KOLACJĘ:

  • Camafeu (Porto, Praça de Carlos Alberto 83) – nie łatwo tu trafić, bo restauracja znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy przy Praca Carlos Alberto. Z placu widać tylko niebieskie drzwi i niewielki szyld. Wnętrze urządzone jest jak XIX-wieczny francuski apartament, a w menu znajdują się potrawy do przygotowania których wykorzystywane są tradycyjne portugalskie produkty. Portugalczycy mówią, że to restauracja w której można zjeść jak u mamy lub babci – takiej, która naprawdę świetnie gotuje.

gdzie zjeść w Porto, Camafeu

gdzie zjeść w Porto, Camafeu

gdzie zjeść w Porto, Camafeu

  • Brick Clérigos (Porto, Rua Campo Mártires da Pátria 103) – sądząc po liczbie osób, które „polowały” na wolny stolik, w czasie gdy jedliśmy tam kolację musi być to bardzo popularne miejsce w Porto. Nic dziwnego, bo jedzenie mają przepyszne. Nie jest to co prawda kuchnia portugalska, ale warto tam pójść, by zjeść doskonałe kanapki, sałatki, tortille czy desery. Wszystko robione od zera, z ogromnym zaangażowaniem i pasją; kolorowe, że człowiek je oczami. W środku duży wspólny stół, na zewnątrz tylko klika stolików. Krótkie godziny otwarcia, więc należy zrobić rezerwację.

Brick

Brick

Brick

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Rate this post