Have fun!

Jedną z kategorii, która jest koszmarnym pochłaniaczem pieniędzy są atrakcje turystyczne – a tych na Nowej Zelandii nie brakuje. Na każdym kroku trzeba dokonywać ostrej selekcji i wiedzieć czego się chce i na co ma się ochotę.

Bo Nową Zelandię można zwiedzać na tysiące sposobów – od samodzielnie zorganizowanych pieszych wędrówek, po wycieczki oferowane przez biura turystyczne, po ekstremalne przeżycia typu skoki na bungee, loty paralotnią, spływy kajakowe, rafting, lot nad lodowcem połączony z lądowaniem na nim, czy przygody wspinaczkowe w jaskiniach – do wyboru do koloru, co kto lubi.

Warto zaznaczyć, że Wyspa Południowa i Wyspa Północna różnią się od siebie pod tym względem. Jeśli zdecydujecie się na tradycyjne zwiedzanie, tak jak my, na Wyspie Południowej wiele rzeczy będziecie mogli zobaczyć za darmo, w naturze, nie płacąc za to ani grosza. Wyspa Północna jest pod tym względem znacznie bardziej skomercjalizowana – na wiele rzeczy potrzebny jest bilet.

Poniżej podajemy ceny wybranych atrakcji turystycznych – są to koszty za 1 osobę:

 • Oglądanie pingwinów (Oamaru) – ok. 30 NZD
 • Te Anau – Glow Worm Caves – 75 NZD
 • Milford Sound – rejs – 76 NZD (4h)
 • Doubtluf Sound – rejs – 260 NZD (rejs całodniowy)
 • Queenstown – Kiwi Birdlife Park – 35 NZD
 • Wieczór maoryski – ok. 100 NZD (połączona z kolacją/występem i oglądaniem świecących robaków)
 • Pływanie z delfinami – od 95 NZD (4h) do 120-150 NZD (cały dzień)
 • Obszary geotermiczne – od kilku do kilkudziesięciu dolarów. Polecamy Orakei Korako (ok.30 NZD)
 • Spotkanie z kiwi – 35 NZD
 • Lot helikopterem nad lodowcem – od 225 NZD (20 min) do 405 NZD (40 min)
 • Wyprawa na lodowiec – od 115 NZD (za wycieczkę 4h) do 165 (za wycieczkę całodniową).
 • Spotkanie z wielorybami – 145 NZD
 • Waitomo Caves – 45-65 NZD za 1 jaskinię (możliwe są też kombinacje 2 lub 3 jaskiń, oferta łączona jest znacznie korzystniejsza).

Warto również w informacji turystycznej zapytać o zniżki – w niektórych katalogach informacyjnych (np. Jasons) znajdują się kupony rabatowe oferujące 10-20% rabat na wybrane atrakcje turystyczne.

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Oceń ten artykuł post