fbpx

Zmiany w Airbnb – nowa oferta

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym jak wynająć mieszkanie przez Airbnb. Serwis, który do niedawna pośredniczył w wynajmie mieszkań od właścicieli prywatnych już od pewnego czasu przechodził pewne zmiany. W ofercie zaczęły pojawiać się lokale zarządzane przez agencje nieruchomości lub niewielkie hostele typu bed&breakfast. Po 10 latach przyszedł czas na wprowadzenie nowych funkcji, które w zeszłym tygodniu zostały oficjalnie ogłoszone przez prezesa firmy. Pozwolą one powalczyć Airbnb o nowych klientów, którzy do tej pory korzystali z hoteli i byli nieufni wobec rezerwacji mieszkań i domów u obcych ludzi. Choć te obawy są mało uzasadnione Airbnb zdecydował się na włączenie do swojej oferty hoteli i nadanie większej wiarygodności dotychczasowym gospodarzom.

Co to jest Airbnb Plus?

W nowej zakładce Airbnb Plus znajdziemy mieszkania o znacznie wyższym standardzie, skierowane do najbardziej wymagających klientów. By mieszkanie mogło znaleźć się w tej kategorii musi spełnić ponad 100 wyśrubowanych kryteriów, wśród których jest m.in. w pełni wyposażona kuchnia z nowym sprzętem AGD, bez śladów użytkowania i zabrudzeń, żelazko, deska do prasowania, brak prywatnych rzeczy właściciela w łazience i lśniące kafelki, do tego zestaw ręczników i kosmetyków dla gości. Mieszkania będą weryfikowane i regularnie sprawdzane przez pracowników Airbnb, co pozwoli na systematyczny nadzór i kontrolę jakości wynajmowanych lokali.

Obecnie w ofercie znajduje się ponad 2.000 mieszkań w 13 dużych miastach (m.in. Los Angeles, Toronto, Milan i Shanghai), ale do końca roku liczba ma wzrosnąć do 75.000 w 50 różnych destynacjach. Wyższy standard oznacza oczywiście wyższe ceny. Podczas gdy średni koszt wynajmu mieszkania wynosi około 100 dolarów za noc, cena ta wzrasta do 200 dolarów w przypadku Airbnb Plus. Na razie oferta jest zbyt wąska by można się było do niej jakkolwiek odnieść, ale na pewno będziemy obserwować rozwój tego segmentu, a jeśli tylko budżet pozwoli, chętnie skorzystamy z Airbnb Plus.

Prawdziwy luksus z Beyond Airbnb

Airbnb Plus to jednak nie jedyny zwrot w stronę bardziej zamożnych klientów. Na wiosnę pojawi się kolejna zakładka „Beyond Airbnb”, w której mają znaleźć się najbardziej luksusowe domy. To pokłosie zeszłorocznego zakupu Airbnb, które zainwestowało w Luxury Retreats. Prezes Airbnb zapowiedział, że ceny domów będą przystępne. Trzymamy za słowo 😉

zmiany w Airbnb Plus

Nowe kategorie wyszukiwania

Ważną zmianą będzie wprowadzenie nowych kategorii w wyszukiwarce. Do tej pory były to jedynie 3 podstawowe kategorie, czyli wynajem całego miejsca, wynajem pokoju, wynajem pokoju współdzielonego. Wkrótce mają pojawić się również: hotele butikowe, bed&breakfast, domy wakacyjne czy noclegi niestandardowe, typu igloo, jutra czy domki na drzewie. Szczególnie ostatnia kategoria wydaje się być interesująca.
Ale nowe kategorie oznaczają tak naprawdę, że firma zaczyna mocniej eksponować obecność hoteli, choć jak wspomniałam wcześniej, już od pewnego czasu były one dostępne w serwisie. CEO Airbnb zapowiedział, że w ofercie znajdą się hotele, które mają unikalny styl lub motyw przewodni. Trzeba przyznać, że to dość szerokie określenie jak na coś, co ma tę ofertę (teoretycznie) zawężać. Jeśli tylko ceny będą niższe niż np. w serwise Booking.com jest to na pewno doskonałe rozwiązanie zarówno dla serwisu jak i dla podróżników.

zmiany w Airbnb

Program lojalnościowy Airbnb

I wreszcie coś dla wszystkich użytkowników! Program lojalnościowy, który ma zostać wprowadzony do końca roku, będzie nobilitował najwyżej ocenianych i najczęściej wynajmujących na Airbnb gości. Członkowie programu mogą liczyć na różnego rodzaju nagrody: upgrade klasy w samolocie, zniżki na kolejne wynajmy, darmowe transfery z lotniska czy dostęp do lotniskowych saloników.

Rejestracja w serwisie i zniżka

Jeśli chcecie zarejestrować się w serwisie Airbnb, wystarczy że klikniecie w poniższy obrazek i będziecie postępować zgodnie z instrukcjami na stronie.
Korzystając z tej metody otrzymacie 100 zł na swoją pierwszą podróż.

zmiany w Airbnb - zniżka

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!