Na lodowce

Po dniu w którym przez Przełęcz Haasta dostaliśmy się nad zachodnie wybrzeże, przyszedł czas na ponowne spotkanie z nowozelandzkimi lodowcami. Dziś bardzo łagodnie. Najpierw podeszliśmy pod Fox Glacier, a następnie pod Franz Josef Glacier, by podziwiać ich jęzory. Jutro stawiamy sobie poprzeczkę znacznie wyżej. Wraz z wyspecjalizowanymi przewodnikami wchodzimy na lodowiec Foxa.
Niesamowite wrażenie zrobiła dziś na nas jazda samochodem, a potem wędrówka przez polodowcową dolinę. Aż trudno sobie wyobrazić, że jeszcze 100 lat temu jęzory obu lodowców były o ponad 2,5 kilometra dłuższe. A 250 lat temu Fox Glacier liczył prawie 5km więcej. I niech nas ktoś teraz przekona, że nie ma globalnego ocieplenia. Nowozelandczycy wiedzą o tym najlepiej ich lodowce topnieją najszybciej na świecie. Dla nas dobrą wiadomością jest to, że są też jednymi z najłatwiej dostępnych na świecie. A zatem czekajcie na raport wprost z Fox Glacier 🙂

lodowiec, Fox Glacier

lodowiec, Fox Glacier

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Oceń ten artykuł post