Półmetek

Połowa za nami 🙁 No ale połowa ciągle przed nami 🙂
Przyszedł czas pożegnać się z Wyspą Południową. Za nami pozostały plaże z pingwinami, uchatkami i fokami. Piękne fiordy, jeziora, wodospady i lodowce. Opuściliśmy też kręte drogi Alp Południowych, by z Picton wypłynąć ku Wyspie Północnej.
Nasz prom przez Cieśninę Cooka eskortowały ławice delfinów, radośnie skaczących koło pokładu Kaitaki. Wellington przywitało nas wietrznie, ale bardzo ciepło. Znowu trochę rozczarowała nas „potęga” tej metropolii, ale z drugiej strony nie ma się czemu dziwić. Wystarczy zdać sobie sprawę, że w nowozelandzkiej stolicy mieszka mniej ludzi niż w Częstochowie.
Na co liczymy w czasie drugiej połowy naszego wyjazdu? Chcemy zobaczyć wulkany i gejzery, pochodzić po piaszczystych wydmach i w końcu poczuć zapach wielkomiejskiej dżungli w Auckland 🙂 Mamy nadzieję, że i tym razem większość uda się zrealizować.

Picton

Prom Picton - Wellington

Idziemy Dalje, logo

Drogi Czytelniku! Mamy nadzieję, że znalazłeś tutaj przydatne informacje i że artykuł pomógł Ci zaplanować wyjazd lub zainspirował do ciekawego spędzenia czasu. Możesz wesprzeć nas w dalszej blogowej działalności stawiając nam wirtualną kawę. Dziękujemy za to, że doceniasz naszą pracę.

Postaw kawę IdziemyDalej.pl

Na koniec mamy dla Ciebie kilka przydatnych podróżniczych linków i porad.

Polecamy rezerwację noclegów przez wyszukiwarkę Booking.com. To doskonała porównywarka ofert z całego świata. Możesz tu znaleźć obiekty w najlepszych lokalizacjach i najbardziej korzystnych cenach. Wejdź, wyszukaj, porównaj i oszczędzaj.

Booking.com

Jeśli szukasz ciekawych atrakcji turystycznych, lokalnych wycieczek lub chcesz kupić bilety wstępu bez stania w długich kolejkach, koniecznie sprawdź ofertę portalu Get Your Guide. Dzięki niemu odkryjesz nieznane atrakcje, a także oszczędzisz czas i pieniądze.

GetYourGuide

Naszym ulubionym sposobem podróżowania jest samochód. Daje on nam niezależność i możliwość dotarcia niemal w dowolne miejsce. Dlatego w czasie naszych podróży korzystamy z porównywarki ofert wypożyczalni aut Rentalcars. Możecie w niej znaleźć samochody na całym świecie w najlepszych cenach.

Rentalcars

Podobał Ci się nasz artykuł? Kliknij "Lubię to!", "Udostępnij" lub oceń go!

Oceń ten artykuł post